Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Dostaliśmy list z Bieguna Południowego!

W zeszłym tygodniu klasa 1 uczyła się o niesamowitych rejonach świata -Biegunie Północnym i Południowym. Oba miejsca są fascynujące, ale Pierwszaków zaciekawił ten mniej znany, niezamieszkały -Biegun Południowy. Okazało się, że właśnie tam, na Wyspie Króla Jerzego, funkcjonuje nasza Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego, gdzie naukowcy z naszego kraju, badają to niezwykłe miejsce.

Weszliśmy na stronę stacji, obejrzeliśmy i przeczytaliśmy mnóstwo arcyciekawych informacji. To jednak dla dociekliwych Pierwszaków było za mało (????) i zaczęły się pytania, na które bbbbbbbardzo trudno było odpowiedzieć...

Postanowiliśmy zatem napisać list i wysłać droga mailową na drugi koniec świata, do naukowców z polskiej stacji. I wiecie co? Przyszła odpowiedź! Postanowiliśmy się z Wami podzielić tym listem, bo jest niesamowicie ciekawy. Może Was też zainteresuje Biegun Południowy i zajrzycie na stronę stacji? http://arctowski.aq/pl/o-stacji/.

List znajdziecie poniżej:)

Dumne Pierwszaki