Niech będzie pokój na ziemi!

We wtorek 8 października 2019 r. mija trzecia rocznica ustawienia przed nasza szkołą słupa pokoju. W tym szczególnym dniu zebraliśmy się wokół niego, by przypomnieć sobie to ważne przesłanie. Razem z nami rocznicę uczcili Mirosław Graf burmistrz naszego miasta, Jacek Kozłowski z fundacji Heiwa oraz Jerzy Sapiela inicjator ustawienia słupa.

Słup przybył do nas z dalekiej Japonii i odsłonięty został uroczyście 23 września 2016 r. Takie słupy stawiane są od 1976 roku na całym świecie jako pomniki pokoju przez członków i sympatyków Towarzystwa Modlitwy o Pokój Światowy. Podobno postawiono ponad 60 tysięcy słupów w prawie 100 krajach.

Relację z odsłonięcia naszego można przypomnieć sobie klikając tutaj.