Wzięliśmy udział w uroczystym odsłonięciu Słupa Pokoju

W piątek 23 września 2016 r. delegacja naszej szkoły wraz z Panem Dyrektorem Tomaszem Frącem uczestniczyła w uroczystościach związanych z odsłonięciem Słupa Pokoju. Ten swoisty pomnik pokoju stanął na skwerze przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im. Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie. Z Japonii przywieźli go przedstawiciele Goi Peace Foundation: Sonoko Tanaka, Tamie Kurihara, Takeshi Kurihara, a także Jacek Kozłowski z fundacji Heiwa.

Jednym z elementów przygotowanego z tej okazji święta była wernisaż i  wystawa prac plastycznych uczniów szkół podstawowych przygotowanych na konkurs pt. „Jaki piękny jest ten świat”. Z naszej szkoły zaprezentowano prace: Agaty Sularczyk, Maii Nowickiej, Wiktorii Koniecznej, Agnieszki Ważnej, Adriany Kosmendy i Oliwii Gleń. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki przegotowane przez gości z Japonii oraz wzięły udział m. in. w warsztatach kaligrafii i origami.