Dzień Wlastimila Hofmana w Szkole Podstawowej nr 5 w Szklarskiej Porębie

Serdecznie zapraszamy wszystkich na otwartą część naszego święta w piątek 26 kwietnia 2024 r. w  godzinach 8.45-9.45 do naszej sali gimnastycznej w budynku A przy ul. Obrońców Pokoju 17.

W trakcie uroczystego apelu  m. in. projekcje multimedialne przybliżające sylwetkę patrona, występ uczniów klasy 1 oraz 3, wystawa prac uczniów pt. „Mali modele Wlastimila Hofmana 2024” i szereg innych atrakcji.

Nasz patron zasłynął jako wybitny malarz. Przeczytacie o nim w każdej encyklopedii, wielu książkach czy opracowaniach dotyczących polskiego malarstwa. My przedstawimy go jako jednego z nas –mieszkańca Szklarskiej Poręby. Jakim był człowiekiem? Jakiej innej pasji, prócz malarstwa, oddawał się? Jak pamiętają go osoby które się z nim zetknęły? Jak jego obrazy przemawiają do współczesnych –naszych uczniów? Przyjdź i przekonaj się! Zaczynamy w najbliższy piątek o godzinie 8.45. Zapraszamy!