Sprzątanie Świata 2018

Jak corocznie we wrześniu włączyliśmy się do akcji Sprzątania Świata.  W piątek 21 września 2018 r. punktualnie o godzinie 9.00 wyposażeni w rękawiczki oraz foliowe worki wyruszyliśmy w różne zakątki naszego miasta.

W tym roku w naszym mieście w ramach Sprzątania Świata zorganizowano akcję „Czyste Karkonosze”, któremu prócz Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie patronował Związek Gmin Karkonoskich oraz Karkonoskie Centrum Gospodarki Odpadami.

Z satysfakcją informujemy, że mieliśmy znaczący wkład w uprządkowanie sporego kawałka świata! Teren bezpośrednio przylegający do szkoły porządkowali najmłodsi, czyli klasa I wspólnie z klasą II -spisali się pierwszorzędnie. Nieco starsi, klasa III, doprowadzili do porządku teren przylegający do Sowich Skałek oraz fragment niebieskiego szlaku. Czwartoklasiści porządkowali las wokół cmentarza ora teren Rodzinnego Parku Rozrywki Esplanada. W uznaniu za okazane zaangażowanie i nieustępliwość w porządkowaniu tej części świata nieodpłatnie skorzystali z oferowanych tam atrakcji. Najstarsi zaś dotarli do Wlastimilówki oraz Złotego Widoku uprzątając dojście i okolicę domu naszego patrona. Pogoda była wspaniała, humory dopisały, więc pracowało się przyjemnie. A po pracy odpoczynek, posiłek i podziwianie wspaniałej karkonoskiej panoramy.