Ławka Jana Sztaudyngera

W piątek, 11 września 2020 r., o godzinie 11.30 w Parku Sztaudyngera obok naszej szkoły została odsłonięta skałoławka poświęcona patronowi Liceum Ogólnokształcącego Janowi Izydorowi Sztaudyngerowi.

Fundatorem tej niezwykłej ławeczki jest Stowarzyszenie Puch Ostu a wykonał ją miejscowy artysta rzeźbiarz pan Maciej Wokan. Wykorzystał  granit karkonoski pozyskany z kamieniołomu w naszym mieście. Za naszym posrednictwem STOWARZYSZENIE PUCH OSTU dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że tym wydarzeniem mogliśmy rozpocząć obchody 50. rocznicy śmierci poety i fraszkopisarza Jana Sztaudyggera.