OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „THE BIG CHALLENGE”

W dniach 9– 12.04.2024 uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego „THE BIG CHALLENGE”.

The Big Challenge to wielki konkurs dla uczniów klas 4-8 SP oraz 1 LO, który co roku gromadzi ponad 450 tysięcy uczestników w całej Europie. W polskiej edycji konkursu bierze udział rokrocznie ponad 20 tysięcy uczniów. W tym roku celebrowaliśmy 25 rocznicę konkursu.

Konkurs to doskonałe narzędzie motywacyjne do poszerzenia swojej wiedzy, które łączy ogólnopolskie wydarzenie z dobrą zabawą.

Oprócz sprawdzenia swojego poziomu językowego, uczniowie mogą zmierzyć się z rówieśnikami z całej Polski bez opuszczania szkoły i dodatkowo mogą wygrać wiele atrakcyjnych nagród.

Po zakończeniu każdej edycji uczniowie otrzymują imienny certyfikat uczestnictwa a także  swój indywidualny wynik i klasyfikację w rankingu krajowym (ogólnopolskim), wojewódzkim oraz szkolnym.  Wszyscy uczniowie otrzymują nagrody, niezależnie od wyników uzyskanych w konkursie. Najlepsi zostaną uhonorowani nagrodami specjalnymi.

Czterdzieści dwoje uczniów  klas V-VIII Szkoły Podstawowej oraz klasy ILA i ILS Liceum Ogólnokształcącego zmierzyło  się z testami na swoich poziomach językowych w formie online. Test sprawdzał umiejętność odbioru tekstów ze słuchu, rozumienie tekstów czytanych oraz wiedzę krajoznawczą o krajach anglojęzycznych.

Najmłodsi przygotowywali się do konkursu pod opieką pań: Joanny Krawietz, Agnieszki Roszak i Natalii Przybysz.

Z niecierpliwością czekamy na oficjalne wyniki!