Egzamin na kartę rowerową 2024

Trwają przygotowania do egzaminu na kartę rowerową. Jak co roku uczniowie klasy 4 przygotowują się do niego w ramach zajęć z edukacji komunikacyjnej realizowanych na lekcjach techniki.

Uczniowie klas 5-8, którzy nie posiadają karty rowerowej, również mogą spróbować zdobyć ją w tym roku szkolnym. W tym celu należy, do dnia 19 kwietnia 2024 r., zgłosić się do zastępcy dyrektora w pokoju 209 na II piętrze.
Przypominamy, że do uzyskania karty rowerowej konieczne jest uzyskanie 6 zaliczeń: Pozytywna opinia wychowawcy, zgoda rodziców (prawnych opiekunów), zaliczenie testu z wiadomości teoretycznych, poznać obsługę techniczną roweru, wykazać się umiejętnościami praktycznymi z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego oraz poznać zasady udzielania pomocy przedmedycznej.

Dla zgłoszonych uczniów klas 5-8 zdobywanie zaliczeń rozpocznie się we wtorek  28 maja od przystąpienia do interaktywnego testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego w sali 210 (w godzinach 13.00-14.00). Wszystkie pozostałe czynności przeprowadzone zostaną w czerwcu przed zakończeniem roku szkolnego.

Na zdjęciach część praktyczna egzaminu, który odbył się w poprzednim roku szkolnym.

Zainteresowanym życzymy powodzenia i uzyskania karty rowerowej.