Pasowanie na czytelnika -uroczystość dla pierwszoklasistów

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie pierwszaków do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wówczas zaczyna się niesamowita i niepowtarzalna przygoda dzieci z czytelnictwem.

21 lutego 2024 roku, klasa pierwsza gościła w bibliotece na uroczystości pasowania na czytelnika. W pierwszej części uroczystości nasze pierwszaki otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece. W drugiej części uczniowie złożyli obietnicę o poszanowaniu książki oraz otrzymali niespodzianki.

"Przecież każda książka jest żywym stworzeniem....Każda ma duszę i każda ma serce" - Kornel Makuszyński.