Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Wizyta w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej

W środę, 21.92.2024r., grupa uczniów biorących udział w projekcie z języka angielskiego, który od września realizujemy w naszej szkole, wzięła udział w prelekcji dotyczącej flory i fauny charakterystycznej dla naszego rejony, zorganizowanej przez KPN w Szklarskiej Porębie.

Przedstawicielka KPN, p. Anna Szwałek, opowiedziała uczniom o skarbach królestwa roślin i zwierząt, które można znaleźć na naszych terenach oraz o tym, co należy do zadań parku narodowego. Uczniowie przypomnieli sobie o tym jak należy się zachowywać na terenie parku narodowego tak aby nie zakłócać spokoju zwierząt i nie niszczyć przyrody. Oglądnęliśmy ciekawe eksponaty i graliśmy w grę dotyczącą ciekawostki naszego rejonu - unikalnych mokradeł. To jeszcze nie wszystko! Następnym razem, gdy tylko pogoda się poprawi udamy się wspólnie na lekcje przyrody w terenie ale to już w innym odcinku "Z uczniami wśród zwierząt!" :)