Uruchomiliśmy salę terapii sensorycznej!

Terapia sensoryczna przypomina zabawę z wykorzystaniem różnorodnych przyborów takich jak bujanie, balansowanie, dotyk, wibracje  czy ćwiczenia ruchowe. To jednak coś zdecydowanie więcej niż beztroska zabawa.

Integracja sensoryczna to proces, w którym mózg odbiera, analizuje i interpretuje bodźce pochodzące z m. in. od zmysłów, takich jak wzrok, słuch, dotyk, węch, smak. To dlatego dzieci z zaburzoną integracją sensoryczną nie potrafią prawidłowo przetwarzać bodźców ze świata zewnętrznego i reagują na nie strachem lub agresją. Bywa, że wycofują się do własnego świata, by uniknąć nieprzyjemnych doznań. Terapia sensoryczna poprawia też zdolność koncentracji. Dziecko uczy się przez dłuższy czas skupiać uwagę na wykonywaniu jednej czynności, przestaje się rozpraszać, a w każdym razie rozprasza się w mniejszym stopniu.