Wielka wyprawa Pierwszaków

We wtorek, 21.11.2023r., uczniowie klasy pierwszej wyruszyli do Wrocławia, na swoją już drugą wielką wyprawę szkolną.

Pierwsza atrakcją było zwiedzanie niesamowitej wystawy – „Kolejkowo”. Przekraczając progi „Kolejkowa”, przenieśliśmy się do innego, mikroskopijnego świata! Gwar ulic, jeżdżące pojazdy, pływające statki, wyciągi narciarskie, lodowiska z łyżwiarzami, a nawet burza z piorunami! Zobaczyliśmy wspaniały, ruchomy świat w miniaturowym wymiarze. To trzeba zobaczyć! Wielka niespodzianką były warsztaty modelarskie, podczas których, Pierwszaki spróbowali, jak to jest być prawdziwym modelarzem i tworzyli własne projekty.

Po fascynującej podróży w „Kolejkowie”, przyszedł czas na zwiedzanie Wrocławia i przy okazji tropienie wrocławskich krasnali. Gdyby nie pogoda, pewnie udałoby nam się wytropić wszystkie, ale 18 to też dobry wynik.

Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Pierwszaki spisali się na medal, więc pewnie następna podróż już wkrótce!