"My pen friend - mój listowny przyjaciel"

W październiku rozpoczęliśmy współpracę ze Szkołą Podstawową Nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu.

W ramach wykonywania wspólnych działań pracujemy nad rozwijaniem umiejętności w zakresie języka angielskiego, tężyzny fizycznej oraz wiedzy na temat otaczającej nas przyrody poprzez realizację comiesięcznych zadań. W innowacji biorą udział uczniowie klas 5, 6a i 7as. Pierwsze zadanie stanowiło napisanie w języku angielskim kartki pocztowej do swojego partnera z wymiany, w której uczniowie opisaliby samego siebie, swój wygląd, czy  zainteresowania. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy odpowiedzi od naszych partnerów z wymiany i o to są! Pisanie krótkich tekstów użytkowych w kontakcie z prawdziwym człowiekiem może być naprawdę fajne! Zresztą zobaczcie sami – obraz warty jest więcej niż 1000 słów.