Wyprawa leśnych detektywów

Dziko żyjące zwierzęta zazwyczaj unikają spotkań z ludźmi, nie tak łatwo spotkać „na żywo” lisa, zająca, kunę czy borsuka. Ślady i tropy, które zostawiają, pozwalają na ich rozpoznanie – dzięki temu można poznać także ich potrzeby i zwyczaje oraz miejsca, w których żyją. Taka wiedza na pewno pomoże skutecznie pomagać zwierzętom. Warstwa śniegu w lesie okazała się na tyle wystarczająca, że dzieci z Koła Przyrodniczego mogły w sobotę 5 marca poczuć się, jak prawdziwi tropiciele.

Odkryli tropy lisów, saren i jeleni, udało się im także wytropić dzika i wiewiórkę. Była to znakomita zabawa połączona z nauką.

Po zajęciach terenowych „kółkowicze” wzięli udział w wernisażu wystawy „Śnieżka na starej widokówce”, wysłuchali także prelekcji autora wystawy, pana Mirosława Góreckiego, o historii zabudowy na Śnieżce. Wcale nie było nudno - zdobyli wiele ciekawych informacji, które przydadzą się w szkole i nie tylko.