Gość z Karkonoskiego Parku Narodowego

Góry są piękne, ale mogą być też bardzo niebezpieczne. 23.02.2016r. gościliśmy w szkolnej świetlicy panią Annę Górską z KPN-u, która opowiedziała nam o zagrożeniach, jakie mogą nas spotkać w górach. Dowiedzieliśmy się, jak groźne mogę być burza, śnieg, mgła czy silny wiatr. Wiemy, że nie powinniśmy schodzić z wytyczonych szlaków.

Pani Ania powiedziała nam także, że idąc w góry należy pamiętać o naładowanym telefonie, odpowiednim stroju i ekwipunku, mapie, a przede wszystkim o zabraniu ze sobą zdrowego rozsądku.

Te mądre rady na pewno zostaną nam w pamięci i będą przez nas wykorzystywane. Będziemy się też tą wiedzą dzielić z innymi, również dorosłymi, bo i oni nie zawsze wiedzą, jak bezpiecznie wędrować po górac