Posprzątaliśmy kawał świata!

Jak co roku i tym razem nasza szkoła wzięła udział w akcji "Sprzątanie Świata 2022 - Wszystkie Śmieci Są Nasze".

Podczas wydarzenia, którego celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, nasi dzielni uczniowie ze szkoły podstawowej, z samego rana 23 września, w pierwszy dzień jesieni, wzięli się ostro do roboty i posprzątali śmieci zalegające w najbliższych okolicach naszej szkoły. Rejony lasu wokół Słonecznej Polany, kościoła pw. Bożego Ciała oraz Sowich Skałek, teren lasu za naszą szkołą i cmentarzem, okolice Parku Esplanada oraz dróg ze szkoły do domu Wlastimila Hofmana, Złotego Widoku oraz Chybotka, dzięki poświęceniu i oddaniu naszych uczniów, stały się znowu czyste. Miejmy nadzieję, że zostaną w takim stanie jak najdłużej, a z roku na rok będziemy potrzebowali coraz mniej worków do wypełnienia.

Zebrane śmieci, których niestety nie było mało, zostały złożone w ustalonych miejscach i odebrane dzięki pomocy koordynatorów akcji z Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie.