Zakończenie roku szkolnego dla uczniów z Ukrainy

W czwartek 23 czerwca 2022 r. o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla przeszło 100 uczniów przybyłych z Ukrainy, którzy uczyli się w naszej szkole w czterech oddziałach przygotowawczych.

Uroczystość poprowadziły wspólnie panie Czesława Borsuk, która prowadziła nauczanie zintegrowane dla najmłodszych uczniów, oraz pani Tatiana Pravnik, która pracowała jako nauczyciel wspomagający nauczycieli nauczających uczniów z Ukrainy.

Pani dyrektor Beata Szehidewicz skierowała do uczniów i licznie zebranych rodziców ciepłe słowa wsparcia i życzyła wszystkim rychłego i pomyślnego zakończenia trwającej w ich ojczyźnie wojny.

Najmłodsi przedstawili występ taneczno-wokalny przygotowany pod kierunkiem swojej wychowawczyni. Wszyscy uczniowie otrzymali stosowne zaświadczenia potwierdzające udział w zajęciach.

Były słowa podziękowania i kwiaty. A łzy wzruszenia i uściski dowodziły, że zwłaszcza najmłodsi dobrze odnaleźli się w swojej nowej szkole.

Wierzymy, że wszyscy nasi goście z Ukrainy zachowają Szklarską Porębę i naszą szkołę w pamięci jako miejsce przyjazne i życzliwe. POWODZENIA!