Rozpoczął się II Próbny Sprawdzian Ósmoklasistów

W poniedziałek 6. grudnia uczniowie klas ósmych rozpoczęli 2 próbny sprawdzian ósmoklasistów. Tym razem egzamin prowadzony jest na arkuszach przygotowanych i dostarczonych przez wydawnictwo OPERON.

Próba przeprowadzana jest zgodnie z wszystkimi procedurami które zastosowane zostaną w maju. To dobry sposób na przećwiczenie obowiązujących procedur oraz oswojenie się uczniów z klimatem takiego egzaminu. Dzisiaj język polski. Uczniowie korzystający z dostosowań pisali egzamin w bibliotece a pozostali w sali gimnastycznej. Jutro w tych samych warunkach przeprowadzony będzie egzamin z matematyki. W środę egzamin z języków obcych zdawany będzie aż w czterech salach lekcyjnych. Naszym uczniom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za wyniki!