Zero Waste, czyli klasa 2 nie marnuje!

Klasa druga postanowiła zadbać o środowisko i postarać się generować jak najmniej odpadów. Stąd postawa „zero waste”, czyli bez resztek, a w tym przypadku: zero marnowania żywności!

Młodsze klasy uczestniczą w szkolnym programie "Owoce i mleko w szkole". Zauważyliśmy, że w naszej drugiej klasie zostają warzywa, mleko i inne produkty, które mogłyby się zmarnować, a na to nie chcemy pozwolić.

W poniedziałek 22 listopada postanowiliśmy z pozostawionych w klasie serków zrobić pączki. Czy było warto? Oczywiście! Nie dość, że wyszły przepyszne to dwa dni później żaden serek już nie został w klasie, a i doszły nas słuchy, że klasa trzecia, w piątek, idzie w nasze ślady i piecze serowe pączki.

To nie ostatnia nasza akcja z cyklu "Nie marnuję". Jeszcze nieraz będziemy chcieli Was zainspirować. Bądźcie czujni!