Imieniny: Alicji, Edwina

Spotkanie z przedstawicielem British Council Polska na temat certyfikatu z języka angielskiego IELTS

W dniu 26. października uczniowie klas ósmych wzięli udział w zdalnej konferencji z przedstawicielem British Council w Polsce. Tematem spotkania były międzynarodowe certyfikaty językowe.

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Jednym z zadań placówek British Council jest przeprowadzanie egzaminów z języka angielskiego, które umożliwiają uzyskanie certyfikatu poświadczającego stopień opanowania języka.

W czasie spotkania z przedstawicielem placówki British Council w Polsce nasi uczniowie zapoznali się z możliwościami, jakie otwiera uzyskanie międzynarodowego certyfikatu IELTS (International English Language Testing System) oraz ze strukturą samego egzaminu.

Egzamin określa poziom opanowania brytyjskiej odmiany języka angielskiego w międzynarodowej skali. Sprawdzane są wszystkie kompetencje językowe – odbiór tekstów ze słuchu, tekstów czytanych, pisanie oraz mówienie. Uzyskany certyfikat otwiera drzwi uczelni wyższych  nie tylko w Zjednoczonym Królestwie, ale również do wszystkich uniwersytetów, gdzie język angielski jest językiem wykładowym.

W trakcie spotkania nasi uczniowie mogli nie tylko zapoznać się z wymaganiami i strukturą egzaminu, ale także spróbować swych sił w wykonaniu jednego z zadań sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu.

Uczniowie, którzy planują w przyszłości uzyskać międzynarodowy certyfikat językowy IELTS, mogą uzyskać informacje na stronie: Zdaj test IELTS w British Council | British Council Polska