Wyścigi robotów

Umiejętności uczniów uczestniczących w warsztatach z robotyki są coraz większe. Dzisiaj na zajęciach urządziliśmy wyścigi mBotów.

Uczniowie samodzielnie stworzyli programy sterujące robotami. Dobrali optymalną szybkości do jazdy w przód i w tył, ustalając prędkości pracy poszczególnych silników przygotowali komendy umożliwiające kontrolę robotów przy skrętach w lewo i prawo. Tak przegotowane oprogramowanie posłużyło do sterowania przejazdem robotów przez ustawiony slalom. Po dokonanych poprawkach bezkonkurencyjny okazał się Noel, którego robot pokonał tor niewiarygodnie szybko, bo zaledwie 16:56  sekundy! Na kolejnych miejscach uplasowały się Tosia (28:56) i Maja (30:94). Zwycięzca był tylko jeden, ale świetną zabawę mieli wszyscy!