zDolny Ślązak 2021/2022

Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Wlastimila Hofmana wzięli udział w serii konkursów przedmiotowych zDdolny Ślązak.

Konkursy organizowane są przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty od 2002 r. i cieszą się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Konkursy przeprowadzono zgodnie z harmonogramem (w nawiasach liczba uczestników etapu szkolnego):

18. października: Język polski (2) oraz historia (4),

19. października: Język angielski (13) oraz język niemiecki (2),

20. października: Matematyka (9) oraz fizyka (8),

21. października: Biologia (4) oraz chemia (4),

22. października: Geografia (9).

Zdjęcia wykonano 19. października kiedy to nasi najzdolniejsi Dolnoślązacy zmierzyli się z zadaniami konkursowymi z języka angielskiego. Sprawdzany był zasób słownictwa, wiadomości gramatyczne ale również wiedza o kulturze i historii krajów anglojęzycznych.

Najlepsi uczestnicy, jeżeli przejdą do kolejnego etapu, zmierzą się w etapie powiatowym organizowanym w Jeleniej Górze.

Trzymamy kciuki!