Jak co roku i tym razem nasza szkoła wzięła udział w akcji "Sprzątanie Świata"

Podczas wydarzenia, którego celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, nasi dzielni uczniowie klas 1-5, z samego rana 30 września, wzięli się ostro do roboty i posprzątali zalegające śmieci.

Rejony lasu wokół Słonecznej Polany, kościoła pw. Bożego Ciała oraz Sowich Skałek, teren za naszą szkołą i cmentarzem, okolice Parku Esplanada oraz dróg ze szkoły do domu Wlastimila Hofmana i Złotego Widoku, dzięki poświęceniu i oddaniu naszych uczniów, stały się znowu czyste. Miejmy nadzieję, że zostaną w takim stanie jak najdłużej, a z roku na rok będziemy potrzebowali coraz mniej worków do wypełnienia.

Zebrane śmieci, których niestety mało nie było, zostały złożone w ustalonych miejscach i odebrane dzięki pomocy koordynatorów akcji z Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie.