Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w klasach IV-VIII

O godzinie 10.20, z niewielkim opóźnieniem, spotkaniem w sali gimnastycznej, uczniowie klas IV-VIII zainaugurowali rok szkolny 2021/2022. Apel poprowadzili Julia i Wojtek z Rady Samorządu Uczniowskiego.

W obecności pocztu sztandarowego wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn. Pani Dyrektor Beata Szehidewicz powitała nas i życzyła wszystkim samych sukcesów. Okazuje się, że za sprawą projektu "Edukacja Przyszłości w Szklarskiej Porębie" o sukcesy szkolne będzie teraz zdecydowanie łatwiej. Szkoła uzyskała dofinansowanie  z UE w wysokości 594 612,18 zł. i zaoferuje uczniom szereg atrakcyjnych zajęć dodatkowych (więcej o projekcie po kliknięciu w ten link).

Dowiedzieliśmy się też, że nadal pracować będziemy w reżimie sanitarnym i każdy musi zachowywać się odpowiedzialnie. Należy stosować się do obowiązujących zasad, m.in. przy wejściu do szkoły korzystać z dezynfektora, w strefach wspólnych zakładać maseczkę, często i dokładnie myć dłonie, nie dzielić się napojami z jednej butelki itp. Znamy te zasady, bo to już kolejny, trzeci rok szkolny, w którym towarzyszy nam nieproszony gość COVID-19.

Miło było po dwóch miesiącach wakacji spotkać się z koleżankami, kolegami i naszymi nauczycielami. A teraz do pracy!