Inauguracja roku szkolnego w klasach I-III: Witaj szkoło!

O godzinie 9.00, apelem w sali gimnastycznej, uczniowie klas I-III rozpoczęli nowy rok szkolny 2021/2022. W asyście pocztu sztandarowego wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn.

Pani Dyrektor Beata Szehidewicz powitała nas po wakacjach i życzyła wszystkim uśmiechu i samych sukcesów. Ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi szkoły. Poinformowała, że nadal pracować będziemy w reżimie sanitarnym i każdy musi zachowywać się odpowiedzialnie, stosując się do obowiązujących zasad, m.in. przy wejściu do szkoły korzystać z dezynfektora, w strefach wspólnych zakładać maseczkę, często i dokładnie myć dłonie, nie dzielić się napojami z jednej butelki itp.

Okazuje się, że o sukcesy szkolne będzie łatwiej, bo rusza komplementarny projekt "Edukacja Przyszłości w Szklarskiej Porębie", który ma na celu wzrost poziomu jakości i atrakcyjności edukacji w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Będzie on realizowany poprzez wprowadzenie warsztatów efektywnej nauki ukierunkowanych na podniesienie kompetencji kluczowych, właściwych postaw niezbędnych do funkcjonowania na rynku pracy uczniów szkół oraz podniesienie kompetencji nauczycieli, które będą się odbywać w terminie od 01.09.2021 r. do 30.12.2022 r.

Miło było po dwóch miesiącach wakacji spotkać się z koleżankami, kolegami i naszymi nauczycielami. A teraz do pracy!