Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Wlastimila Hofmana w Szklarskiej Porębie

  • Statystyki

    • Odwiedziny: 805368
    • Do końca roku: 249 dni
    • Do wakacji: 56 dni
  • Kalendarium

    Piątek, 2024-04-26

    Imieniny: Marii, Marzeny

Organizacja Egzaminu Ósmoklasisty 2021

Przypominamy najważniejsze informacje dotyczące organizacji tegorocznego Egzaminu Ósmoklasisty w Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Wlastimila Hofmana w Szklarskiej Porębie.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej z trzech przedmiotów obowiązkowych zgodnie z harmonogramem:

Data

Przedmiot

Miejsce

Godzina przyjścia

Przybory

25.05.2021

J. polski

Budynek A ( sala gimnastyczna/ sala 201)

8.30

Długopis/pióro

(czarny wkład)

26.05.2021

Matematyka

Budynek A ( sala gimnastyczna/ sala 201)

8.30

Długopis/pióro

(czarny wkład);

linijka

27.05.2021

J. angielski

Budynek A ( sala 211;212,201)

8.30

Długopis/pióro

(czarny wkład)

  1. Uczniowie przychodzą do szkoły punktualnie na wyznaczona godzinę.
  2. Uczniowie po wejściu do szkoły  pozostawiają odzież wierzchnią, urządzenia telekomunikacyjne, torby w wyznaczonym miejscu.
  3. Uczniowie mogą wnieść na salę: małą butelkę wody, chusteczki do nosa, przybory jw.
  4. Uczniowie opuszczają budynek i otoczenie szkoły bezzwłocznie po zakończeniu egzaminu.
  5. Uczniowie na terenie szkoły bezwzględnie podporządkowują się nauczycielom i pracownikom odpowiedzialnym za organizację egzaminów.
  6. Wybrane zasady bezpieczeństwa określone w wytycznych MEiN, MZ, GIS:
    • Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
    • Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, urządzeń telekomunikacyjnych, maskotek.
    • Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmiennych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. Jeżeli szkoła zdecyduje o zapewnieniu np. przyborów piśmiennych albo kalkulatorów rezerwowych dla zdających – konieczna jest ich dezynfekcja (por. pkt 3.17.). W przypadku materiałów jednorazowych, których zdający nie zwracają, dezynfekcja nie jest konieczna. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
    • Cudzoziemcy przystępujący do danego egzaminu, którym jako sposób dostosowania egzaminu przyznano możliwość korzystania ze słownika dwujęzycznego, są zobowiązani przynieść własne słowniki, które przed egzaminem powinny zostać sprawdzone przez członka zespołu nadzorującego (w rękawiczkach lub dezynfekując ręce po każdej takiej czynności).
    • Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
    • Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków. Osoby przystępujące do więcej niż jednego egzaminu w ciągu dnia będą mogły zjeść przyniesione przez siebie produkty w przerwie między egzaminami.
    • Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos (maseczką jedno- lub wielorazową).
    • Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających lub po podejściu zdających do stanowiska egzaminacyjnego w przypadku EPKwZ i EZ. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5- metrowego odstępu).
    • Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
      1) podchodzi do niego przewodniczący albo członek zespołu nadzorującego, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
      2) wychodzi do toalety
      3) podchodzi do niego asystent techniczny lub egzaminator, aby ocenić rezultat pośredni (w części praktycznej EPKwZ i EZ)
      4) kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
    •  Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).

 

Szczegółowe zasady bezpieczeństwa określają Wytyczne MEiN, MZ, GIS dostępne po kliknięciu w ten link