Czy uczniowie klas 1-3 przejdą na nauczanie hybrydowe?

Coraz większa liczba zakażeń koronawirusem może skutkować wprowadzeniem lockdown w województwie dolnośląskim (lub w całej Polsce). Oznaczać to będzie natychmiastową zmianę systemu nauczania w klasach 1-3.

Z chwilą ogłoszenia dla naszego województwa (lub Polski) lockdown nauczanie stacjonarne musi zostać zastąpione tzw. nauczaniem hybrydowym. Nauczanie hybrydowe prowadzone jest zgodnie z zasadą:

• nie więcej niż 50 % uczniów ma zajęcia w budynku szkoły;
  • co najmniej 50 % uczniów ma lekcje zdalnie.

Prosimy śledzić wiadomości, a w razie ogłoszenia lockdown liczyć się z koniecznością pozostania dziecka w domu (przejścia na nauczanie zdalne).

Przygotowujemy się na taki rozwój wypadków i opracowaliśmy harmonogram prowadzenia zajęć zgodnie z powyższym podziałem.

W przypadku ogłoszenia lockdown prosimy koniecznie sprawdzać w dzienniku elektronicznym wiadomości. Tą drogą prześlemy Państwu harmonogram z którego dowiecie się w które dni (ew. tygodnie) państwa dziecko będzie uczyć się w budynku szkoły, a w które dni (ew. tygodnie) ma pozostać w domu i uczestniczyć w zajęciach zdalnie za pośrednictwem Teams.

Przypominamy! Na naszej stronie www dostępny jest poradnik/informator dotyczący pracy na Szkolnej Platformie Office 365. Aby odświeżyć sobie zasady pracy zdalnej wystarczy kliknąć w ten link.