REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2021

W dniach 8 – 11 marca b.r. o. Witold Słowik – katecheta, poprowadził rekolekcje Wielkopostne dla uczniów ze szkoły podstawowej.

Hasłem z rekolekcji był tytuł piosenki: „Góry do Góry” ze szkółki Małe TGD (dziecięcego zespołu ewangelizacyjnego). Katecheta dla klas 1 -3 prowadził nauki w szkole, a dla klas 4 – 8 w sposób zdalny -poprzez platformę Teams. W młodszych klasach celem nauczania było przemiana naszego życia i postępowania na lepsze względem drugiego człowieka i Boga. Pomocą w tym posłużyła scena z Biblii: przemiana Jezusa na górze Tabor. Drugie nauczanie skupiało się na łączności z Panem Jezusem na Górze Golgota.

W klasach 4 – 8 celem było ukazanie miłości  Boga wobec młodego człowieka oraz zachęcenie do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej.