Uczciliśmy 50. rocznicę śmierci patrona naszej szkoły

W piątek 6 marca 2020 r. uczciliśmy pamięć patrona naszej szkoły Wlastimila Hofmana. Poczet sztandarowy w asyście kilkudziesięcioosobowej delegacji uczniów i nauczycieli uczestniczył w porannym nabożeństwie odprawionym w intencji naszego patrona oraz jego małżonki Ady.

Następnie wysłuchaliśmy prelekcji na temat kilkunastu obrazów pędzla Wlastimila Hofmana, które są eksponowane w kościele pw. Bożego Ciała. Pan dyrektor Tomasz Frąc przypomniał nam również życiorys patrona. Wyjaśnił, skąd biorą się kontrowersje dotyczące jego narodowości, pisowni jego imienia oraz w jaki sposób ten wybitny malarz trafił ze swojego ukochanego Krakowa do Szklarskiej Poręby.

Na zakończenie udaliśmy się na cmentarz. Na grobie państwa Hofmanów zapaliliśmy znicze –symbole pamięci o najwybitniejszej indywidualności artystycznej Szklarskiej Poręby po II wojnie światowej. Wlastimil Hofman patronuje naszej szkole od 27 kwietnia 1992 r