W poszukiwaniu Świętego Mikołaja

Uczniowie klasy IV 5 grudnia wyruszyli w niesamowitą podróż. Chcąc spotkać Świętego Mikołaja dotarli do lapońskiej wioski. Kalevala to mała Finlandia w Polsce. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią tej przepięknej krainy.

Dzieci spały w oryginalnych fińskich namiotach, uczyły się saunowania, a potem hartowania w zimnym śniegu. W chacie grillowej piekły kiełbaski i słuchały ciekawych opowieści właścicielki. Przez cały czas pobytu towarzyszyły nam dwa husky -Sampul i Kaleval, które uwielbiają bawić się z dziećmi. Nasi uczniowie mogli opiekować się i karmić renifery. Właścicielka p. Magda zabrała nas na spacer po okolicy, oczywiście przez cały towarzyszyły nam husky. Były przejażdżki saniami ciągniętymi przez psiaki. Wieczorny seans Muminków przywołał wiele wspomnień z dzieciństwa tym razem opiekunów.

Mikołaj oczywiście dotarł, ale był bardzo rano i nie chciał budzić dzieci, prezenty zostawił przed namiotami.

Dziękujemy!!!!