NAJSPRAWNIEJSZE DOLNOŚLĄZACZKI, CZYLI PIERWSZE MIEJSCE TRZECIAKÓW

W czwartek, 5 grudnia 2019 r., klasa III z naszej szkoły wzięła udział w "Mikołajkowym Eduballowym Zawrocie Głowy", którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Szklarskiej Porębie.

Organizatorami tego festynu sportowego byli: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Szkolny  Związek Sportowy "Dolny Śląsk" oraz Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Mroźny spacer do SP 1 nie ostudził naszego gorącego nastawienia (o czym świadczyć może szaleństwo w szatni:)). Wszyscy w świetnych humorach, bez stresu stanęli gotowi do rywalizacji. Najpierw jednak odbyło się oficjalne otwarcie: powitanie pana Adama Szymczaka, koordynatora programu "Sprawny Dolnoślązaczek" i wiceprzewodniczącego SZS na Dolny Śląsk, prezentacja szkół przed ...św. Mikołajem :) i rozgrzewka w formie gier i zabaw z eduballami prowadzona przez pana dr Ireneusza Cichego z AWF we Wrocławiu.

A potem się zaczęło! Trzeba było wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale i...znajomością matematyki! I nasze dzielne, mądre "Trzeciaki" dały radę, i to jak! Pierwsze miejsce! Radości nie było końca! Gratulujemy!!! Dziękujemy!!! Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!