Imieniny: Alfa, Leonii

Nasza delegacja uczestniczyła w Miejskich Uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości

Na zaproszenie Burmistrza Miasta Szklarska Poręba nasz poczet sztandarowy wraz z delegacją uczniów  i nauczycieli włączyli się w uroczystości przygotowane dla uczczenia 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po koncercie pieśni patriotycznych i legionowych w kościele pw. Bożego Ciała o godzinie 10.00 odprawiono Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Dalsza część uroczystości odbyła się w południe na Skwerze Jana Pawła II. Licznie zgromadzeni mieszkańcy i turyści odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Mirosław Graf. W części artystycznej wystąpiły przedszkolaki, które z  wielkim przejęciem recytowały wiersze oraz odśpiewały piosenki o treści patriotycznej. Dopełnieniem części artystycznej były występy uczennic naszego liceum: Julia Modrzejewska recytowała wiersz Adama Asnyka pt. „Do młodych” , a duet Sara Kozak  i Wiktoria Kwiatkowska zaśpiewały pieśń pt. „Szara piechota”.

Obchody zakończyły się złożeniem kwiatów pod pomnikiem bohaterów. Wśród delegacji obecna była również  nasza, która złożyła wiązankę biało-czerwonych kwiatów  w imieniu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.