SZKOLNY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Piątek 8 listopada został ogłoszony w naszej szkole Dniem Niepodległości. Nie mieliśmy lekcji, ale nie było mowy o nudzie. Czas wypełniły nam liczne zadania związane ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości.

Oglądaliśmy filmy poświęcone historii naszej Ojczyzny, uczyliśmy się patriotycznych pieśni, uczniowie klas starszych zaprezentowali przygotowane wcześniej projekty dotyczące słynnych Polaków. Korytarze szkolne zmieniły się w wystawę prezentującą sylwetki naszych noblistów, wybitnych naukowców, pisarzy, poetów itp. Nasze zajęcia przerwaliśmy tylko na chwilę, by spotkać się w sali gimnastycznej, gdzie punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. To było wspaniałe i bardzo, bardzo głośne wydarzenie. Nasz chór, złożony z wszystkich klas Szkoły Podstawowej Nr 5,wszystkich uczniów Liceum Ogólnokształcącego oraz naszych nauczycieli brzmiał i wyglądał imponująco!