Dzień Edukacji Narodowej 2019

W poniedziałek 14 października uczciliśmy w naszej szkole dzień Edukacji Narodowej. Centralnym punktem obchodów była uroczysta akademia w sali gimnastycznej.

Wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor Beata Szehidewicz. Złożyła nam życzenia i przypomniała, że obchodzimy wspólne święto w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej (pierwszego w Europie Ministerstwa Oświaty), która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Wspaniały popis dały pierwszaki, które po swoim perfekcyjnie przygotowanym i zaprezentowanym występie złożyły ślubowanie i zostały uroczyście pasowane przez Panią Dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Wlastimila Hofmana w Szklarskiej Porębie.

W części artystycznej zaprezentowały się wszystkie klasy. Obejrzeliśmy 11 autoprezentacji –to była wspaniała okazja, by lepiej się sobie przyjrzeć i poznać. Jesteśmy teraz taką wielką szkołą!

W tym dniu nie było lekcji. Spędziliśmy go na zabawach i grach, a starsi uczniowie uczestniczyli w cyklu warsztatów.