Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

To już tradycja naszej szkoły, że w pierwszy piątek października przyłączamy się do tej akcji edukacyjnej. W tym dniu uczymy się matematyki w formie zabaw –to doskonały sposób, do przypomnienia sobie i nadrobienia zaległości z tabliczki mnożenia.

W tym roku ŚDTM odbywał się w piątek 4 października i była to już IX edycja tej akcji. Zgodnie z tegorocznymi założeniami opracowanymi przez organizatorów „tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób podczas krótkich egzaminów. Egzaminatorami byli młodsi uczniowie, którzy zaopatrzeni w losy sprawdzali wiedzę starszych kolegów. Jak co roku było wesoło i bardzo pożytecznie!

Szkolnym koordynatorem  tegorocznej akcji była nauczycielka matematyki pani Joanna Fitzet.