Klasa I na tropie Ducha Gór

14 czerwca bieżącego roku, w piękny słoneczny dzień, klasa I wyruszyła na wycieczkę śladami Ducha Gór. Wędrówkę rozpoczęliśmy niebieskim szlakiem, ulicą Matejki doszliśmy do „Wlastimilówki” domu, w którym mieszkał patron naszej szkoły.

Za chwilę dotarliśmy na  Złoty Widok, gdzie podziwialiśmy przepiękną panoramę Karkonoszy -od Szrenicy po Śnieżkę. Rozglądaliśmy się uważnie, bo to ulubione miejsce Karkonosza. Po pikniku udaliśmy się na Chybotek. Ten niezwykły głaz jest oparty na innej skale w taki sposób, że niewielkim wysiłkiem, można go całkiem mocno rozkołysać. Panu Piotrowi  to oczywiście  się udało. To miejsce też związane jest z Duchem Gór. Czarnym szlakiem przeszliśmy do Wodospadu Szklarki, tam wysłuchaliśmy legendy o Szklarce, Duchu Gór i smoku Kraku. Po odpoczynku i zakupach pamiątek ruszyliśmy dalej. Wędrując zielonym szlakiem wzdłuż rzeki Kamiennej, dotarliśmy do miejsca, w którym stał kiedyś dom Jana Sztaudyngera, przyjaciela Wlastimila Hofmana. Idąc dalej, niepewnie  wypatrywaliśmy, czy na naszej drodze nie pojawi się smok Krak. Dobrze wiedzieliśmy, że Karkonosz  się z nim rozprawił, ale lepiej było uważać. Szczęśliwie dotarliśmy do naszej szkoły. Postanowiliśmy, że będziemy częściej odwiedzać osobliwości Szklarskiej Poręby. Następna wycieczka już we wrześniu.