Trwa egzamin na kartę rowerową 2019

W czwartek 13 czerwca na boisku szkolnym przeprowadzono część praktyczną egzaminu na kartę rowerową. Pod czujnym okiem pani policjantki umiejętnością jazdy rowerem, z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego, wykazywali się czwartoklasiści.

Jak się okazało wszyscy, którzy przystąpili do tej próby, otrzymali pozytywny wpis na karcie zaliczeń. Radość była tym większa, że sprawdzian przeprowadzono przy dość niesprzyjającej pogodzie, co nie ułatwiało skupienia się na poprawnym przejeździe. Ćwiczeniowe jazdy prowadzone w trakcie lekcji techniki, wychowania fizycznego oraz treningi prowadzone popołudniami na szkolnym placu manewrowym przyniosły oczekiwane efekty.

Czwartoklasiści  prócz wykazaniem się umiejętnością jazdy muszą m. in. poznać przepisy ruchu drogowego, zasady udzielania pomocy przedlekarskiej czy poznać budowę roweru.

Uczniowie którzy spełnią  te wymagania i zdobędą wszystkie sześć zaliczeń, odbiorą w środę 19 czerwca swoje pierwsze „prawo jazdy”.