III KLASA W JURA PARK

W dniach 3-4 czerwca bieżącego roku uczniowie klasy III pojechali na dwudniową wycieczkę do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie za Opolem. Spędzili tam bardzo ciekawie czas, chociaż program mieli bardzo napięty.

To wyjątkowe miejsce pełne ekscytujących niespodzianek. Spotkanie z dinozaurami to zaledwie początek wielkiej przygody. Na pokładzie „Kapsuły Czasu” przemierzali 300 metrowy tunel -od momentu tworzenia się galaktyk, powstania życia na ziemi, wędrówki kontynentów, kataklizmy. Oglądali również prehistoryczne oceanarium, zanurzali się pod wodę w batyskafie, oglądali kino emocji 5D. Uczestniczyli w warsztatach paleontologiczno-plastycznych, wykopaliskach, lekcjach muzealnych, ścieżkach edukacyjnych. Do dyspozycji mieli również place zabaw, wesołe miasteczko oraz plażę, gdzie chlapali się w wodzie i budowali cudowne zamki z piasku. Wspaniały był również spacer wśród dinozaurów, które były naturalnych rozmiarów oraz nocleg na piętrowych łóżkach. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni -a opowieściom nie było końca.