Świętujemy 100-lecie Niepodległości

11.11.2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 100-lecia Niepodległości organizowanych przez Urząd Miasta.

Poczet sztandarowy wziął udział we  mszy świętej koncelebrowanej w kościele p.w. Bożego Ciała. Po zakończonej  mszy udaliśmy się  na Skwer Jana Pawła II, gdzie o godzinie 1200 uczestniczyliśmy we wspólnym odśpiewaniu hymnu. Przygotowane obchody Święta Niepodległości uświetniły również występy naszych uczniów: Mateusz Gleń i Michał Tański zaśpiewali „Marsz Pierwszej Brygady” a Piotr Radwiłowicz wyrecytował wiersz „Niepodległość”. Uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem poległym Żołnierzom.

Mieszkańcy naszej małej ojczyzny w trakcie przygotowanej uroczystości na Skwerze Jana Pawła II mogli obejrzeć pokonkursową  wystawę prac uczniowskich przygotowaną na tę okoliczność.

Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za lekcję patriotyzmu i zapraszamy za rok.