Święto Niepodległości

Dziś, 9 listopada 2018 roku, upamiętniliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zebraliśmy się na uroczystym apelu, podczas którego wysłuchaliśmy wierszy i pieśni związanych z walką o niepodległość. Przygotowali je uczniowie klas III-VI.

Następnie poznaliśmy laureatów konkursu plastycznego oraz konkursu pieśni patriotycznych. W konkursie plastycznym "Wielcy Polacy Niepodległej" I miejsce zajęła Zuzanna Ciepiela z kl. V, miejsce II Tomasz Janczura z kl. V, III miejsce Kacper Maćkowiak oraz Maria Fiszer. Wyróżnienia otrzymali: Oskar Patyjewicz, Milena Kobiela, Julia Głownia. W Konkursie Pieśni Patriotycznych I miejsce zajął duet Mateusz Gleń Michał Tański, miejsce II Oliwia Gleń z kl. V oraz Igor Piotrowski z kl. II. Słodkie upominki dla Laureatów konkursów ufundował sklep Kaja.

Najważniejszym punktem apelu było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Dokładnie o godzinie 11.11. razem z pięcioma milionami uczniów szkół w całym kraju zaśpiewaliśmy ,,Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy setne urodziny naszej ojczyzny.