Warsztaty kulinarne dla wyróżnionych

We wtorek, 30.10.2018 r. grupa uczniów z naszej szkoły, na zaproszenie dyrektora Hotelu Sasanka, pana Rafała Wróblewskiego wzięła udział w warsztatach kulinarnych.

Warsztaty były formą nagrody za ubiegłoroczne osiągnięcia w nauce. Już początek wizyty zapowiadał, że  będzie bardzo sympatycznie. Klaudia, Hania, Oliwia, Wojtek, Szymon i Piotrek  zostali przez pracowników hotelu przyjęci z wielką życzliwością. Menadżer hotelu, pani Patrycja, po bardzo serdecznym powitaniu przekazała całą grupę pod skrzydła kucharzy -pana Olka i pani Moniki. Pod ich fachowym okiem, wysłuchując wielu profesjonalnych rad i wskazówek upiekli wspaniałe ciasto z owocami, które własnoręcznie przyozdobili przed podaniem. Przygotowali też pyszną sałatkę makaronową -kolorową, zdrową i elegancko podaną. Przy okazji mogli też obserwować pracę kucharzy, bo w międzyczasie przyjmowane i realizowane były zamówienia gości hotelu. Zajęcia w kuchni to nie był jedyny punkt programu. Po spotkaniu z dyrektorem hotelu uczniowie obejrzeli cały obiekt, zostali nawet zaproszenie do skorzystania z masażu w gabinecie odnowy biologicznej i próbowali swoich sił w grze w bilard. Cała wyprawa zakończyła się słodkim akcentem, wszyscy zostali poczęstowani pysznymi lodami. Wspaniale spędzony dzień utwierdził uczestników, że warto było się postarać i powalczyć o dobre oceny. Bo dobre wyniki w nauce to nie tylko satysfakcja, świadomość, że umie się coraz więcej, ale także pochwały ze strony rodziców i nauczycieli, a czasami jeszcze inne miłe niespodzianki, które często spotykają pracowitych i wytrwałych. Na potwierdzenie nasi prymusi od dyrektora hotelu otrzymali jeszcze jedno zaproszenie. Co to będzie? Przekonamy się wkrótce. Nietypowa forma nagradzania za dobre wyniki w nauce została zorganizowana w szkole po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni. Zachęcamy wszystkich do walki o lepsze oceny, naprawdę warto się postarać.