Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej na wesoło

Nic nie zapowiadało, że tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej będzie wyjątkowy. A stało się tak za sprawą niezwykłego występu. Ale o tym za chwilę.

Zaczęło się zwyczajnie. W galowych strojach, uśmiechnięci z bukietami kwiatów zebraliśmy się w sali gimnastycznej na uroczystym apelu. Tutaj z niecierpliwością oczekiwali na swój występ pierwszoklasiści. Przepięknie recytowali  i śpiewali przygotowane specjalnie na ten dzień wiersze  i piosenki. Po nagrodzonym brawami występie zostali pasowani na ucznia. Otrzymali też podarunki od swoich kolegów z klasy II i III.

Serdeczne życzenia wielu szkolnych sukcesów skierował do naszych najmłodszych uczniów Przewodniczący Rady Miasta  Pan Krzysztof Jachn, a słodki upominek wręczyła Pani Inspektor Oświaty Agnieszka Gwóźdź. Po pierwszakach nadszedł czas na podziękowania dla nauczycieli i pracowników szkoły. Prócz złożonych w imieniu wszystkich uczniów życzeń otrzymali oni prezenty przygotowane przez koło artystyczno-plastyczne.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna, lecz zamiast uczniów wystąpili w niej nasi nauczyciele. Prezentowali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wszelkie podobieństwo bohaterów wierszy do prawdziwych osób było oczywiście przypadkowe. I tak zobaczyliśmy: kłamczucha, skarżypytę, samochwałę, lenia, przenieśliśmy się na stragan warzywny i snuliśmy rozważania "Co by było gdyby...". Serca widowni skradli –Pan Bartek w roli buraka oraz Pan Krzysztof jako fasola.

Bawiliśmy się znakomicie i już czekamy na kolejny występ naszych fantastycznych nauczycieli.

Słowa podziękowania należą się Samorządowi Uczniowskiemu, który jak zawsze stanął na wysokości zadania i od świtu serwował wszystkim pracownikom szkoły gorące napoje oraz słodkie przekąski.