SPOKOJNIE! TO TYLKO ĆWICZENIA

W środę 10 października 2018 r. o godzinie 8.57 w naszej szkole zawyła syrena alarmowa! Pod szkołę zajechał wóz straży pożarnej oraz straży miejskiej. Wszystkie osoby znajdujące się w budynku dydaktycznym ewakuowały się.

Bez obaw –to tylko zaplanowane ćwiczenia. Jak co roku zorganizowano alarm przeciwpożarowy, by wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły mieli okazję w praktyce zastosować zasady ewakuacji obowiązujące w naszej szkole. We wrześniu na lekcjach wychowawczych i lekcjach techniki przypomnieliśmy sobie jak należy postąpić w sytuacji ogłoszenia alarmu. Ćwiczenia wykazały, że bardzo dobrze zapamiętaliśmy obowiązujące zasady. Ewakuacja zajęła nam tylko 2 minuty. Nadzorujący ćwiczenia pochwalili nas za sprawne i zgodne z obowiązującymi zasadami opuszczenie budynku szkoły. Pan Marcin Wylegała Komendant Miejski Ochrony Przeciwpożarowej pochwalił nas za wzorową dyscyplinę w trakcie ewakuacji. Na zakończenie ćwiczeń najmłodsi uczniowie mogli dokładnie obejrzeć najprawdziwszy wóz strażacki i przymierzyć hełm!