Żeby nauka była łatwa i przyjemna

We wtorek 25.09.2018 r. uczniowie klas starszych wzięli udział w warsztatach pt. „Moda na nieuczenie się -jak jej zapobiegać?”. Początek spotkania był bardzo optymistyczny.

Prawie wszyscy biorący w nim udział stwierdzili, że chcieliby skończyć dobre szkoły, zdobyć zawód, który da dużo satysfakcji i pieniędzy. Wspólnie z pedagogiem, trenerem Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa panią Magdaleną Szer zastanawialiśmy się co zrobić, żeby ten cel osiągnąć. Zastanawialiśmy się co nas do nauki motywuje, a co może być przeszkodą. Dowiedzieliśmy się, że każdy z nas może mieć różne sposoby na to, żeby nauka łatwiej wchodziła nam do głowy. Ustaliliśmy, że w efektywnej nauce ważna jest systematyczność, pomocne są zainteresowania i wewnętrzna motywacja, nad którą każdy z nas powinien popracować indywidualnie. Warsztaty przeplatane były ciekawymi zabawami, które też tłumaczyły nam mechanizmy uczenia się i ukazywały pułapki, które w nauce mogą być przeszkodą. Mamy nadzieję, że warsztaty będą nam pomocne w osiąganiu coraz lepszych wyników w nauce i osiąganiu sukcesów w różnych dziedzinach życia.

Dzisiaj na godzinę 17.00 do naszej sali gimnastycznej na takie warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów naszych uczniów.