Niech ludzkość świata żyje w pokoju

We wtorek 18 września po raz trzeci spotkaliśmy się przy Słupie Pokoju na skwerze przed Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Zgromadziliśmy się wokół niego, by przypomnieć ideę: „Niech ludzkość świata żyje w pokoju”.

Krótką uroczystość rozpoczął  Burmistrz Szklarskiej Poręby Pan Mirosław Graf. W spotkaniu wzięła udział delegacja Ambasadorów Pokoju Fundacji Pokojowej GOI (Tokio), której przewodniczyła pani Sonoko Tanaka,  Prezes Zarządu Fundacji HEIWA pan Jacek Kozłowski oraz  mieszkaniec naszego miasta sensei Jerzy Sapiela, z którego inicjatywy 23 września 2016 r. ustawiono Słup Pokoju w tym miejscu.

Nasza szkołę reprezentowali uczniowie klasy I, II i III wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz panem dyrektorem Tomaszem Frącem.