Trzecia klasa w Libercu

21 czerwca 2018r. my -trzecioklasiści wybraliśmy się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę. Pojechaliśmy super mercedesem do Liberca. Czekało tam na nas dużo atrakcji.

Najpierw byliśmy w IQPARKU -centrum naukowo-rozrywkowym, gdzie na czterech kondygnacjach zgromadzono setki interaktywnych eksponatów, które są proste  w obsłudze i pozwalają na przyswojenie podstaw fizyki i chemii. Zajrzeliśmy też w zęby gigantycznemu modelowi ludzkiej szczęki, której wielkość jest oszałamiająca -1,5x1,5x1,9 metra! Zaliczyliśmy również pocztę pneumatyczną, mogliśmy pograć na organach bębnowych i gitarach, pobawić się w sklep, popracować na budowie czy pograć w nietypową koszykówkę. Atrakcji było moc.

Po obiedzie pojechaliśmy do najstarszego ogrodu zoologicznego w Czechach, który został założony w 1919 roku. Na powierzchni 14 ha można podziwiać ok. 160 gatunków zwierząt ze wszystkich kontynentów. Najbardziej podobały nam się żyrafy, słonie indyjskie, alpaki, małpy, surykatki, zebry, lwy berberyjskie, rysie i oczywiście przepiękne białe tygrysy bengalskie. Widzieliśmy również cztery największe europejskie gatunki sów i unikalną kolekcję ptaków drapieżnych.

Na zakończenie kupiliśmy różne pamiątki. Było super!!!