Bo zdrowie jest ważne

Wtorek 19 czerwca upłynął nam pod hasłem „Czas na zdrowie”. Tradycyjnie, obchody rozpoczęły się od obejrzenia inscenizacji bajki z przesłaniem. Tym razem była to "Królowa Śniegu".

W naszej wersji bajki, królowa pod wpływem dobrych rad ze złej i nieszczęśliwej zmieniła się w radosną i pełną życia. Jednym z doradców królowej był nasz gość, pan Julian Gozdowski. Pan Gozdowski okazał się być nie tylko dobrym doradcą, ale też wspaniałym mówcą. Z wielkim żarem opowiadał o początkach Biegu Piastów, o trudach i radościach związanych z jego organizacją. Potwierdził, że aktywność fizyczna, a w szczególności narciarstwo biegowe z pewnością pomogłyby  bajkowej królowej utrzymać dobre zdrowie, samopoczucie i pogodę ducha. Wiemy też jak ważne jest zdrowe odżywianie -tu z pomocą przyszli wychowawcy i uczniowie, którzy podpowiedzieli królowej jak powinna się odżywiać. Każda z klas przygotowała piękne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe przekąski -owocowe koktajle, musy, szaszłyki, sałatki, kolorowe kanapki, a na deser owoce w czekoladowej polewie. Po wspaniałej uczcie wszyscy ruszyli na szkolne boisko, gdzie pod kierownictwem nauczyciela wychowania fizycznego i opieką wychowawców rozegrane zostały emocjonujące zawody sportowe. Dzień był pełen wrażeń, uśmiechów, dobrych rad i pomysłów z których warto korzystać na co dzień, bo zdrowie jest bardzo ważne.