Wycieczka klasy I, III i IV do Bukowca

18 czerwca 2018r. uczniowie klas I, III i IV wzięli udział w warsztatach „Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej -park krajobrazowy w Bukowcu”.

W trakcie spaceru po  parku krajobrazowym poznaliśmy bogatą szatę roślinną, liczne okazy pomnikowe (przepiękne buki, dęby i lipy) oraz ptaki wodne- dostojne łabędzie i kaczki oraz płazy. Obejrzeliśmy z bliska i poznaliśmy historię m.in. „Opactwa”, „Świątynię Ateny”, „Domu Ogrodnika” i „Rzymskiego Amfiteatru”. Przez cały czas towarzyszył nam przemiły pan przewodnik, który umożliwił  spotkanie z przyrodą i poznanie przykładu wyjątkowo pozytywnego związku człowieka z naturą. Dziękujemy!

Na zakończenie czekało na nas rozpalone ognisko, w którym upiekliśmy pyszne kiełbaski i chlebek. Ale było pyszne. Obiecaliśmy, że wrócimy tam za rok.