Karta rowerowa 2018

W środę 20 czerwca 2018 r. funkcjonariusze Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze przeprowadzili na naszym boisku szkolnym część praktyczną egzaminu na kartę rowerową.

Miło nam poformować, że wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do tej próby wypadli znakomicie przejeżdżając plac manewrowy bez najmniejszych problemów.

Radość była tym większa, że część uczniów jeszcze miesiąc temu obawiała się czy wystarczająco dobrze panuje nad rowerem. Ćwiczebne jazdy prowadzone w trakcie lekcji techniki oraz treningi prowadzone popołudniami okazały się skuteczne.

Na zakończenie wszyscy mogli przymierzyć się do imponujących policyjnych motocykli, które rozpędzają się do 230 km/h.

Czwartoklasiści prócz jazdy na placu manewrowym musieli wykazać się również znajomością przepisów ruchu drogowego, udzielania pomocy przedlekarskiej oraz poznać obsługę techniczna roweru. Najwięcej problemów nastręczyło dokładne zapamiętanie skomplikowanych przepisów ruchu -mimo, że przygotowanie poprzedzone było wieloma lekcjami, ćwiczeniami, wspierane przez wypożyczony z biblioteki podręcznik oraz powszechnie dostępne w sieci strony www.

Wszyscy, którzy spełnili 6 obowiązkowych wymagań odbiorą w piątek wraz ze świadectwem swoje pierwsze „prawo jazdy”. Gratulujemy i życzymy „szerokiej drogi” oraz bezpiecznych wycieczek.