Polskie godło oczami dzieci

Za nami kolejna inicjatywa, która promuje 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 5  w Szklarskiej Porębie wzięli udział w konkursie plastycznym „Polskie Godło”.

Organizatorem konkursu była nauczycielka historii ze Szkoły Podstawowej Nr  5 pani Beata Zawadzka-Gragska. Liczba prac, które wpłynęły na konkurs, bardzo pozytywnie zaskoczyła organizatora. Wybór najciekawszych prac okazał się bardzo trudny. Przy ocenie jury wzięło pod uwagę pomysłowość i estetykę wykonania, a jednym z członków jury była pani Monika Krakowska -arysta plastyk. Ostatecznie po długich naradach postanowiono, iż najciekawszą pracę wykonał Adrian Sinicki z SP 1, który zajął I miejsce. II miejsce przypadło  Amelii  Adamczyk     ( SP 1), III miejsce zajęła Joanna Broniecak ( SP 1).

Wyróżnienie otrzymali:

Milena Kobiela ( SP 5), Grzegorz Kurdzielewicz ( SP1), Wiktor Ejsymont ( SP1).

Prace plastyczne wykonane przez laureatów konkursu zostaną wystawione podczas przygotowanej wieczornicy z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.